KONST / Litografier / Akavreller 10884283
nr 1088 4283
Silvia Leitu
(1912-1969), Estland
Akavreller, 2 st. Silvia Leitu (1912-1969), folkdräkter, signerade, 45x27
Silvia Leitu, estnisk målare född 1912, död 1969.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 6 februari 2017
kl 18:33:42
500 kr
1.200 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)